Dziś jest: Piątek 25 stycznia 2013, imieniny: Pawła i Miłosza

GOK

GOK

Gminy partnerskie

saint rieix

britz chorin

zagórz

Obsluga techniczna
ALFA TV

Przedszkole Samorządowe w Będzinie

Przedszkole Samorządowe w Będzinie

Będzino nr 31, 76-037 Będzino
tel. 094 316 24 11

poczta email: psbedzino@wp.pl

www.przedszkolebedzino.nogard.pl

Dyrektor przedszkola: mgr Elżbieta Kudełko

Przedszkole dysponuje 84 miejscami dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Funkcjonuje jedenaście miesięcy w roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:00. Jeden miesiąc przeznaczony jest na przerwę urlopową.

Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi 100,00 zł., natomiast stawka dzienna za wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) - 5,00 zł.

Zadania statutowe realizowane są w 4 grupach wiekowych według zbliżonego wieku, w tym w jednej grupie dzieci sześcioletnich jako oddziale pięciogodzinnym. Do oddziału pięciogodzinnego dla sześciolatków przyjmowane są dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej w Będzinie z siedziba w Łeknie tj. z miejscowości: Będzino, Będzinko, Barnin, Dworek, Kazimierz Pomorski, Kiszkowo, Komory, Łekno, Mączno, Popowo, Skrzeszewo, Słowienkowo, Uliszki, Zagaje, Ziębrze.

Dzieci sześcioletnie dowożone są przez Gminę w ramach realizacji obowiązku szkolnego.

Pracę pedagogiczną prowadzi 7 nauczycieli (6,09 etatu) przy pomocy 8 pracowników obsługi (7,25 etatu). Placówka dysponuje: czterema salami wyposażonymi między innymi w kąciki tematyczne, salą gimnastyczną oraz placem zabaw przy obiekcie.

Oferuje odpłatne dodatkowe zajęcia z rytmiki, języka angielskiego, tańca towarzyskiego oraz koncerty umuzykalniające. Bez dodatkowej opłaty dzieci uczestniczą w zajęciach komputerowych, logopedycznych i terapeutycznych.

Przedszkole realizuje innowacje pedagogiczne w poszczególnych grupach wiekowych. Ściśle współpracuje z Gminną Biblioteką w Będzinie, z wyższymi uczelniami, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Będzinie, przedszkolami z terenu miasta Koszalina, co wpływa na atrakcyjność edukacyjną placówki.

  

Więcej informacji na temat naszego przedszkola na stronie internetowej

www.przedszkolebedzino.nogard.pl