Dziś jest: Piątek 25 stycznia 2013, imieniny: Pawła i Miłosza

GOK

GOK

Gminy partnerskie

saint rieix

britz chorin

zagórz

Obsluga techniczna
ALFA TV

Przedszkole Samorządowe w Mścicach

Przedszkole Samorządowe w Mścicach

ul. Szkolna 1B, 76-031 Mścice
tel. 943188340 tel. kom. 608076709
poczta email: przedszkolemscice@o2.pl

Dyrektor przedszkola: mgr Danuta Nowakowska

.

 

Dyrektorem Przedszkola Samorządowego w Mścicach jest mgr Danuta Nowakowska. Przedszkole funkcjonuje jedenaście miesięcy w roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:00. Jeden miesiąc przeznaczony jest na przerwę urlopową – w roku szkolnym 2012/2013 jest to lipiec (od 01.07.2013r. do 31.07.2013 r.)

Aktualnie kadra przedszkola liczy 18 osób, w tym 8 nauczycieli z wymaganymi kwalifikacjami (wraz z dyrektorem).W przedszkolu zatrudniony jest również nauczyciel religii (1/22 etatu), konserwator (1/4 etatu), pełnego etatu nie posiada jedna osoba na stanowisku pomoc nauczyciela (1/2 etatu).  W  placówce funkcjonuje 5 oddziałów, do których uczęszcza 120 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Opłata za świadczenie usług opiekuńczo - bytowych wynosi za każdą godzinę 1 zł. 80 gr (powyżej 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu), natomiast stawka dzienna za wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek) - 5,50 zł. Odpłatność za przedszkole przyjmowana jest w dniach od 10 do 15 każdego miesiąc. Odpłatności dokonuje się z góry.

W roku szkolnym 2012/2013 dzieci mają możliwość udziału w odpłatnych zajęciach dodatkowych, takich jak: język angielski i rytmika. Prowadzone są także zajęcia logopedyczne, na które uczęszczają chętne dzieci.

 Dodatkowo dzieci mają możliwość udziału w bezpłatnych zajęciach dodatkowych prowadzonych przez mgr A. Ponińską-Puścian ( arteterapia) i mgr A. Gil (terapia zajęciowa). Został utworzony zespół wokalny „Żabki i Bociany”, do którego należą chętne dzieci. Prowadzeniem grupy wokalnej zajmuje się Ilona Łanowy.

Dzieci mają szansę udziału w dodatkowych programach edukacyjnych:

·         Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej – „Akademia Aquafresh”

·         Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym – „Mamo, tato, wolę wodę”

W obecnym roku szkolnym została otwarta „Biblioteka Przedszkolna” prowadzona przez mgr E. Pieniążek. Dzięki nawiązanej współpracy z Biblioteką w Będzinie możemy korzystać z bogatych zbiorów w/w biblioteki. Dodatkową atrakcją jest możliwość zapoznania się z naszą gazetką przedszkolną, która zawiera wiele ciekawostek z życia przedszkola.

Przedszkole utrzymuje kontakt z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Koszalinie. Organizowane są badania chętnych dzieci przez specjalistów.

Prowadzony jest aktywny udział w akcjach charytatywnych i społecznych m.in.

·         Akcja sprzątanie świata

·         Zbiórka zużytych baterii - "Reeba"

·         Zbiórka makulatury

·         Zbiórka zużytych nakrętek

Przedszkole usytuowane jest w Mścicach przy Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza. Jest to wolno stojący budynek, który  graniczy z wewnętrzną drogą osiedlową. Budynek jest zaprojektowany w kształcie prostokątnej bryły.  Sale zabaw i zajęć są jasne i przestrzenne. Przy 4 salach znajdują się łazienki. Przedszkole posiada bogaty zbiór zabawek, materiałów i pomocy dydaktycznych, który sprzyja aktywnej zabawie i uczeniu się dzieci. W salach są kąciki tematyczne np. fryzjerski, budowniczy, przyrody wyposażone w różnorodne materiały, pomoce i zabawki. Wspaniały hol służy, jako miejsce spotkań grupowych i integracyjnych. Dodatkowym atutem tego centralnego miejsca w przedszkolu jest jego wystrój. Nabrał on szczególnego znaczenia, gdy mgr A. Ponińska- Puścian stworzyła ulicę „Fantazji”  -ręcznie malowana fantazyjna kraina nadaje bajkowy charakter naszej placówce. Przedszkole posiada również 2  piękne place zabaw, których nawierzchnia ( dla bezpieczeństwa dzieci) wysypana jest piaskiem. Są one dostosowane do grup wiekowych dzieci. Na placu zabaw są dwie piaskownice, stały sprzęt posiadający wszystkie wymagane certyfikaty ( m.in. drabinki, zjeżdżalnie, huśtawki ) oraz chodniki, które są wykorzystywane w celach dydaktycznych, np. zajęcia ruchowe oraz do zabaw swobodnych np. malowanie kredą. W celu uatrakcyjnienia pobytu na placu zabaw dzieci mają do dyspozycji przenośny sprzęt i zabawki. Wyposażenie przedszkola i organizacja działalności sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka, zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy zarówno dzieciom, jak i pracownikom.